Субота, 20.04.2024, 00:45
Вітаю Вас Гість | RSS

ЗАБУЯНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ МАКАРІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ БУЧАНСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія школи

   Історія села Забуяння Макарівського району сягає коренями у ХV століття. В проханні уніатського митрополита Рутківського в 1616 р. говориться, що батько Христофора, Микола Макарович насильно відняв від кафедри маєток Ніжилович (Межилович) і на виселиці Буяниця заселив для себе поселення приведеними людьми. Воно стало називаться Забуяння.
    У 1772 році Кастан Расцішевський побудував тут деревяну Покровську церкву. (Л. Похилевич. Уезды Киевский и Радомишельский. К. 1887, с. 49)
    На час скасування кріпацтва кількість початкових шкіл в Наддніпрянський Україні була явно недостатньою для задоволення потреб населення у знаннях. Одна школа припадала на 10 тисяч жителів, один учень на 150 осіб. Після реформи 1861 р. мережа закладів початкової освіти знасно розширилась. Саме тоді у 1861 році в с. Забуянні була відкрита церковно – приходська школа. Спочатку це була школа з однорічним, а потім із трирічним навчанням, яке обмежувалось в основному вивченням «Часослова». Викладав у ній дяк місцевої церкви. Навчання хоча і було безкоштовним, але не обов’язковим. Викладання проводилось російською мовою.
    З роками кількість населення у За буянні зросла. В другій половині ХІХ ст.. тут проживало 470 православних людей, католиків – 212, євреїв – 55, ревізьких селян – 129.
    У 1875 р. Забуяння, поселення Кодру, Буду, Соболівку з 5807 десятинами різної землі купив С.Т. Єремєєв. З його клопотання і за його кошти в 1910 році було збудоване нове, значно більше дерев’яне приміщення школи. (Старе приміщення не було зруйноване. В ньому довгий час розміщувалась лікарня, пологовий будинок, дитячий садок. Зруйновано у 1987 році).
   На будівництво нової школи дерев возили селяни своїми кіньми. Школа бкла розміщена в трьох дерев‚яних будинках на добротному фундаменті. Центральне приміщення було побудоване буквою Е на честь пана Єремєєва. В середині центрального приміщення було 4 класні кімнати, учительська, кабінет директора, велика зала.
    По обидві сторони від центрального приміщення було збудовано ще два будинки. Ліворуч від центрального будинку розташувався гуртожиток для вчителів та учнів, а праворуч – підсобні приміщення, майстерні. Першим директором школи був Барабасенко Феофан (Федір) Феофанович. (Л. Похилевич. Уезди Киевский и Радомисельский. К., 1887, с.49). Учителями працювали Єфремова Олена Петрівна, Крижанівська Зінаїда Захарівна (дочка місцевого попа).
   *   *   *   *   *
   Урочисто і гідно школа відзначила 20-річчя свого нового приміщення (2007р.). На святкування зібралися учні, вчителі, випускники минулих років, які з честю несуть славу про рідне село та школу.
   Гідно були пошановані і спонсори школи, які перейнялися проблемами шкільного життя і виділили немалі кошти на зміцнення матеріально – технічної бази. За їх рахунок був придбаний комп’ютерний клас, меблі, методичні посібники та приладдя, спортінвентар, щорічно здійснюються ремонтні роботи. Серед активних спонсорів: сільська рада, корпорація «Т» - президент Токовенко М.Г., фірма «Престиж-Хауз», Забуянське лісництво, підприємці Соловіцький С.С., Яніцький О.Н., Швачка Н.В., Бах Н.С., Сидоренко І.Г. та багато інших. За їх активної підтримки школа стала однією з кращих у районі. В загальному рейтингу шкіл району 2005/2006 н.р. Забуянська школа посіла І місце та була нагороджена телевізором.
   Та на цьому колектив школи не зупинився. У 2007 році був відкритий в приміщенні школи історико-краєзнавчий музей села Забуяння, у створенні якого активну участь взяли всі учні та вчителі школи.
   Переможцями ІІ (районного) етапу конкурсу «Вчитель року» були:
           - 1995р. – Соловіцька Т.П. - учитель початкових класів;
           - 2001р. – Синяченко М.П – вчитель фізкультури
           - 2002р. – Кошман І.Є - директор школи;
           - 2003р. – Блажеєва Н.М. – вчитель біології;
           - 2006 р – Домбровська О.А. – вчитель математики;
           - 2010 р -- Соловіцька Т. П. - вчитель початкових класів;
           - 2014 р. - Сорокін О.В. - вчитель трудового навчання.
     Багато вчителів в школі відзначені за свою працю галузевими нагородами різних рівнів.
    З 2004 року учні школи беруть активну участь у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» (вчитель Домбровська О.А.) та з 2006 року у Міжнародному конкурсі «Колосок», де учні показують відмінні результати.     У 2008 р. колектив школи виборов І місце в конкурсі озеленення школи. Учні школи неодноразово ставали переможцями ІІ (районного) етапу шкільних учнівських олімпіад з базових дисциплін.
    Школа пишається своїми медалістами.
          - Адаменко Наталія – золота медаль 1992 рік;
          - Остапенко Ольга, Кравчук Олександр – срібні медалі 2000 рік;
          - Киріченко Віталія, Мілевська Ірина – золоті медалі 2005 рік;
          - Кошман Олександра, Торгунський Олександр – золоті медалі 2008 рік;
          - Заглинський Володимир – срібна медаль 2008 рік.
          - Домбровський Віталій – золота медаль 2010 рік;
          - Домбровський Юрій, Кошман Костянтин - золоті медалі 2012 рік.
          - Мілевський Віталій – срібна медаль 2012 рік.
   Мала школа і переможців районного конкурсу «Таланти твої, Макарівщино». Сорокін Олександр в номінації декоративно-прикладне мистецтво, Лошкарова Світлана – поезія, вірш якої покладено на музику та неодноразово танцювальний колектив.
   Ось уже 150 років, як почала працювати Забуянська школа. Не одне покоління юнаків та дівчат провела вона у широкий світ. Вийшло із стін цієї школи багато вчителів і лікарів, інженерів і військових, агрономів і будівельників, і просто гарних людей. Серед них український прозаїк, член Спілки письменників України – Гнат Петрович Майстренко; Аугліс Йосип Зигизмундович – кавалер орденів Леніна та Трудового червоного прапора.
    Деякий час працював директором школи Заїка Віктор Іванович, який згодом тривалий час був працівником уряду України.
    З 1987 р. до вересня 2019 р. школу очолював Кошман Іван Євгенович.
У грудні 2021 року, відповідно до законодавства України про освіту, Забуянську ЗОШ І-ІІІ ступенів реорганізовано у Забуянський ліцей з гімназією та початковою школю.
    І сьогодні освітній заклад продовжує жити активним життям. Росте нове покоління, яке продовжить славні традиції школи, гідно наслідуватиме досягнення своїх видатних земляків.
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz